Дозвіл на зовнішню рекламу: Київ та Україна

У сучасному світі якісна реклама потрібна без перебільшення будь-якому бізнесу – це перевірений і вже багато разів доведений висококваліфікованими фахівцями в галузі маркетингу факт. Але чи так легко розмістити свої матеріали на вулицях України та безпосередньо Києва? Але далеко не все так просто, адже спочатку потрібно отримати спеціальний дозвіл на  зовнішню рекламу . Так, якщо ви вирішили створити і розмістити подібні конструкції, то потрібно детально розібратися в тому, як отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

Також наші фахівці створюють: об’ємні літери, лайтбокси та вивіски. Натисніть на вибраний тип і дізнайтеся деталі.

У квітні-травні 2017 року були введені та почали діяти оновлені «європейські» правила, які мали налаштувати ринок зовнішньої реклами в країні. З того часу отримати заповітний дозвіл на зовнішню рекламу (Київ) стало значно складніше. Особливо важко розібратися у всіх нюансах тим, хто стикається з цим уперше. Саме в цій статті ми детально розглянемо, хто видає дозвіл на розміщення зовнішньої реклами та де її отримати.

Але треба мати на увазі і той факт, що далеко не весь матеріал можна розміщувати на вулицях. Вона повинна обов’язково відповідати встановленим правилам і вимогам для тієї зони, де планується встановлення споруди. Пам’ятайте, якщо встановити конструкцію без отриманого дозволу або до отримання, то її абсолютно точно з часом демонтують. Набагато краще один раз у всьому розібратися та законно просувати свою діяльність.

Хто надає дозвіл на розміщення зовнішньої реклами

Як відомо, абсолютно будь-яка зона підконтрольна якомусь органу самоврядування. Саме ці органи і видають дозвіл на розміщення  зовнішньої реклами , а саме почати варто з визначення потрібної під розташування споруди зони та прив’язки її до відповідального за неї органу. Це стосується виключно тих місць, які на момент розміщення знаходяться у безпосередній власності держави. Якщо монтаж буде проводитися на території, яка знаходиться у власності, то погодити такі роботи потрібно буде лише з власником території.

Важливо розуміти, що якщо розташування відбуватиметься у місті, то відповідні документи мають бути підписані до адміністрації міста. Але потрапити туди не так просто, тож похід до міської адміністрації відкладати не потрібно. Набагато простіше і швидше пройде узгодження в сільській раді, якщо це невеликий населений пункт. Але знов-таки, якщо не порушувалися ніякі закони. Тепер стає зрозумілим, де отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

Як отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами

Як було зазначено, потрібні документи підписуються у місці, що залежить від статусу населеного пункту.

Але як отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами (Київ)? Нещодавно для Києва було змінено закони, які регулювали монтаж вивісок на вулицях міста.

Ці зміни набрали чинності наприкінці жовтня 2019 року і на даний момент є чинними. Завдяки їм можливості рекламодавців розширилися значною мірою.

Тепер на вивісках можна вказати не лише назву закладу, а й вставити туди перелік товарів, графіки роботи, напрямки.

Подібні зміни були добре прийняті народом, адже тепер з’явилася можливість набагато якісніше інформувати потенційних клієнтів. А такий хід відповідно збільшить впізнаваність компанії та її товарообіг.

Щоб отримати право законно розміститися, потрібно створити конструкцію, яка б відповідала елементарним нормам:

 • Товари, що просуваються, або послуги не повинні порушувати чинне законодавство країни.

 • Категорично забороняється просувати товар, який заборонено до ввезення та реалізації на території держави.

 • Інформація має бути достовірною та максимально точною. Так щоб простий громадянин зміг правильно зрозуміти її зміст.

 • Інформація не повинна містити в собі жодних згадок, які можна було б віднести до дискримінації за багатьма ознаками.

 • Заборонено публікувати зміст, який міг би закликати до насильства чи порушення законодавства.

 • Публікувати порнографічні матеріали, зрозуміло, теж заборонено.

 • Не дозволяється використовувати символіку держави у матеріалах приватного характеру.

 • Ніколи не намагайтеся якимось чином принизити людей, які очевидно ніколи не скористаються товаром, що просувається.

Це далеко не всі норми, на які доведеться орієнтуватися, але вже лише їхнє дотримання дає добрі шанси дістати ліцензію. Важливим є і дотримання авторського права, порушивши яке можна отримати не лише заборону, а й добрий штраф. Варто також пам’ятати, що категорично забороняється розміщувати виріб на проїжджій частині або такі, які б заважали огляду та/або пересування пішоходів та транспортних засобів.

ХТО НАДАЄ ДОЗВІЛ НА РОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ В УКРАЇНІ?

Вище у цій статті вже було згадка у тому, що необхідні документи дає відповідний орган самоврядування там, де планується монтаж. Такий принцип діє абсолютно всією без винятку території України.

Головне, щоб матеріал, що публікується, повністю відповідав усім нормам і правилам, а погодження проектів і підписання документів ніяк не змінюється в залежності від місця знаходження.

На який період видається дозвіл на розміщення об’єкта  зовнішньої реклами

Це питання дуже часто хвилює людей, які планують монтувати конструкції. На жаль, однозначної відповіді на це питання немає і найближчим часом не буде. Якщо це буде варіант з орендою місця у приватного підприємця, такий термін може бути обмежений лише бажанням самого власника.

Якщо арена місця буде проводитися на території, що належить державі, то тут є деякі рамки. Справа в тому, що за один раз не можна підписати твердження на період менше двох місяців і більше 5 років. Взагалі, за замовчуванням термін — 5 років, тож будьте уважні, якщо раптом потрібен менший період часу.

Продовження дозволу на зовнішню рекламу

Якщо виріб ніяким чином не був змінений, а термін дозволу добігає кінця, то дуже важливо продовжити його, адже в іншому випадку матеріали втрачають законну силу та підлягають знесенню. Після цього доведеться додатково витратитись ще й на розробку/виготовлення нових матеріалів. І далеко не факт, що після такого порушення буде можливість отримати повторну ліцензію.

Якщо ж конструкція змінювалася, необхідно її додатково узгодити. Терміни продовження не можуть бути меншими за два місяці або більше п’яти років. Внесені до документів корективи можуть діяти до законних базах до кінця обумовленого раніше терміну.

Дуже важливо:  щоб була можливість продовжити ліцензію, потрібно складати весь пакет необхідних документів точно вчасно. Якщо раптом цей термін буде пропущено, то доведеться вимагати повторного дозволу, що в кілька разів довше, витратніше та важче.

Наші переваги

 • Власне виробництво

  Загальна площа виробничої площі складає 500 м2

 • Дизайн поліграфії

  Розробка макетів будь-якої складності із візуалізацією

 • Висока якість

  Високий організаційно-технічний рівень виробництва

 • Доставка по світу

  Доставка в Європу та США будь-яким видом транспорту

 • Оперативне виконання

  Готовність Вашого замовлення день у день або в стислий термін

 • Комплексні рішення

  Надання всіх послуг від макету до готового проекту

Потрібна консультація? Наші спеціалісти завжди на зв’язку!