Куточок споживача в Україні – перелік документів 2019
Підприємцю, який реалізує товари чи послуги, не обійтися без куточка споживача: його обов’язкова наявність законодавчо закріплена. Однак щоразу вносить свої корективи до вимог такого інформаційного стенду.
Юридична норма
Основні правила наповнення його контентом сформульовані у Постанові Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. N 833: «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів». Пункт 10 цього документа, зокрема, декларує наявність на видному та доступному місці куточка покупця, де «розміщується інформація про найменування власника чи уповноваженого ним органу, книга відгуків та пропозицій, адреси та номери телефонів органів, які забезпечують захист прав споживачів».
Залежно від виду її можна назвати її по-різному. Назва « Куточок покупця » більш доречна, ніж « Куточок споживача», якщо йдеться саме про торгову сферу.
Новація поточного року
6 березня 2019 р. до списку вимог внесено суттєву поправку: тепер від продавців не вимагають розміщення на стенді книги відгуків та пропозицій. З ініціативи Мінекономрозвитку, з метою покращення бізнес-клімату в Україні, норму беззастережного ведення цієї книги скасовано. Що це означає насправді? По-перше, з недавніх пір її зовсім не потрібно прошнуровувати і опечатувати. По-друге, ревізори не повинні її вимагати для перевірки належного відання. Цікаво те, що з впровадженням нової норми багато бізнесменів не поспішили відмовлятися від цього атавізму радянської торгівлі та громадського харчування. Вони вважають, що простіше надати книгу незадоволеному клієнту і влаштувати конфлікт на місці, ніж згодом реагувати на санкції контролюючих органів або, гірше за те, нескінченно ходити судами.
Також наші фахівці створюють: об’ємні літери, лайтбокси та вивіски. Натисніть на вибраний тип і дізнайтеся деталі.
ВМІСТ КУТОЧКА
У незаперечному порядку тут мають бути:
– копія повних даних про юридичну особу;
– Ліцензія і всі основні документи, що засвідчили законність діяльності на ринку;
— телефон та інші контакти управління захисту прав споживачів у населеному пункті, куди за необхідності можна звернутися.
Крім того, тут можуть розміщуватися офіційні положення про торгівлю, які застосовуються до того чи іншого напряму. Наприклад, продовольчими, непродовольчими товарами, алкогольними напоями, дорогоцінними металами тощо.
Доречний буде перелік товарів, які не підлягають обміну. У точках громадського харчування напевно стануть у нагоді санітарні правила. А у ринковому павільйоні – нормативи реалізації продукції на ринках.
До рекомендованої відноситься інформація про ціни, зразки матеріалів та виробів, виконавців робіт, пільги та гарантії.
У перукарні, крім прайсу, не зайве розповісти про сучасні канони побутового обслуговування. Сьогодні важко уявити підприємство будь-якої сфери, яке ігнорує напис «Куріння заборонено» (над зображенням перекресленої сигарети). Крім неї, у кафе та ресторанах мають бути покажчики місць для куріння.
ЛОКАЦІЯ ТА ЩЕ РАЗ – ЛОКАЦІЯ!
Непорушною залишається вимога до розміщення інформаційної таблички. Вона має бути добре оглядається з усіх точок приміщення. Якщо залів кілька, треба знайти нішу на вході чи там, де відвідувач розраховується за послугу. Необхідно як вдало розмістити важливі відомості, а й подати їх відповідним чином.
Привабливий стенд допоможе завоювати більше клієнтів. Приємним бонусом для них стануть візитки та буклети, поміщені у опуклі або плоскі кишені (можливо, прозорі). Креативного підприємця швидше за все не влаштує банальний макет. І він замовить у професіоналів ексклюзивний стенд – дерев’яний, пластиковий чи металевий.